Rybnicki Uniwersytet Dziecięcy jest stowarzyszeniem, które zostało zarejestrowane 30 maja 2016r. Proponuje program edukacyjny, którego celem jest zaspokajanie ciekawości poznawczej, zainteresowań naukowych oraz rozwijanie pasji i talentów dzieci w wieku 6-14 lat, a tym samym zachęcenie dzieci do poznania świata i różnych dziedzin nauki.

Historia

Pierwszy uniwersytet dziecięcy powstał w 2002 roku w Tybindze w Niemczech. Później powstawały w innych europejskich krajach, a także w USA, Kolumbii, Meksyku. Obecnie największy w Europie działa od 2003 roku w Wiedniu. W Polsce pierwszy uniwersytet został utworzony w 2007 roku w Krakowie. Warszawie, Poznaniu i Łodzi. Później w różnych miastach Polski powstają kolejne uniwersytety dziecięce, które najczęściej organizowane są przez wyższe uczelnie, fundacje czy stowarzyszenia.

Co robimy?

Wspólnie będziemy szukać odpowiedzi na trudne pytania, jak te: „Czy znasz swoje talenty, czy wiesz jak je rozwijać ?”, „ Czy można żyć bez mózgu?”, „ Dlaczego nietoperze są fascynujące?”, „ Czy chemia to opanowany żywioł ?”, itp.

Stowarzyszenie dodatkowo proponuje przynajmniej raz w semestrze zajęcia dla rodziców studentów RUD.

Z kim współpracujemy

Rybnicki Uniwersytet Dziecięcy został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika. Przedsięwzięcie nasze wspierają Dyrekcje Politechniki Śląskiej- Centrum Kształcenia Inżynierów w Rybniku oraz Zespołu Szkół Nr 3 w Rybniku.

Prezes Rybnickiego Uniwersytetu Dziecięcego jest członkiem Stowarzyszenia Uniwersytetów Dziecięcych.

0
lata doświadczenia
0
+
zorganizowanych wydarzeń
0
+
zadowolonych studentów

CO MÓWIĄ O NAS MEDIA